'Kışkırtıcı yönetmen'den iki robotun aşkı

Spike Jonze’un kısa filmi 'Ben Burdayım', Sundance ve Berlin’den sonra Mart ayı boyunca İstanbul Modern Sinema’da.

Haberler 05.03.2010 - 12:05

'Kışkırtıcı yönetmen'den iki robotun aşkı

'Tersyüz/ Adaptation', 'John Malkovich Olmak/ Being John Malkovich' ve 'Arkadaşım Canavar/ Where the Wild Things Are' gibi sinema filmlerinin yanı sıra kışkırtıcı müzik videoları ile de olay yaratan yönetmen Spike Jonze’un 30 dakikalık kısa filmi 'Ben Burdayım/ I am Here', Sundance ve Berlin Film Festivallerinden sonra ilk kez İstanbul Modern Sinema’da gösterilecek.

'Ben Burdayım', 11 Mart Perşembe saat 14.00, 15.00, 16.00 ve 17.00’de ve 25 Mart Perşembe saat 14.00, 15.00, 16.00’da gösterime sunulacak. Film gösterimleri müze ziyaretçilerine ücretsiz olacak.

Andrew Garfield ve Sienna Guillory’nin başrolleri paylaştığı, Absolut Votka’nın desteğiyle gerçekleşen 'Ben Burdayım', Los Angeles’ta iki robotun aşkını anlatıyor. Filmin orjinal müziklerini Sam Spiegel, film için özel yazılan parçaları ise Los Angeles’lı ünlü müzisyen Aska Matsumiya yaptı.

Filmin başrolündeki Andrew Garfield, herkesin normal bir yaşam sürdürdüğü şehirde kütüphaneci olarak çalışan erkek bir robotu canlandırıyor. Karakterin yalnız ve mutsuz günleri, günün birinde tanıştığı maceraperest ve özgür ruhlu dişi robotun hayatına girmesiyle değişir.

Spike Jonze, klasik bir aşk hikâyesini sıradışı karakterler, pastel renkte hüzünlü görüntüler, sade ve etkileyici anlatımla fantastik bir boyuta taşıyor.

Sayfa Yükleniyor...