Kıtalararası imza günü

Can Yayınları, New York’taki yazarıyla İstanbul’daki okurlarını online imza gününde bir araya getirerek yepyeni bir dönemi başlattı.

Kıtalararası imza günü

Can Yayınları, bir ilke imza attı ve Amerikalı yazar David Carnoy ile yapılan online imza günü, yazarla okuyucu arasında kıtalararası ilk buluşmayı sağladı.

17 Aralık Cuma günü gerçekleşen etkinlikte New York- İstanbul arasında sağlanan bağlantıyla, Neşter Müziği’nin yazarı David Carnoy’un görüntüsü dev ekrana yansıtıldı. Böyle bir etkinliği daha önce yapmış bir yayınevi olmadığını düşünen yazarla, okurlarının yüz yüze geldiği online imzada, binlerce kilometre uzaklığa rağmen her bir okuyucu, hem David Carnoy’la sohbet etme hem de kitabını imzalatma olanağı yakaladı.

New York’ta yaşayan yazara önceden gönderilen kitaplar, okuyucuların sohbet sırasında yazardan kendi adlarına imza almalarını sağladı. David Carnoy tarafından imzalanan kitaplar, Can Yayınları’nca okurlara gönderilecek.

Teknoloji ve edebiyatı bir araya getiren online imza gününde New York-İstanbul bağlantısı Microsoft’un, lider olduğu birleşik iletişim alanındaki en yeni çözümü Lync 2010 ile gerçekleşti. Microsoft Lync’i kullanarak New York’ta bulunan yazar ile standart bir internet bağlantısı üzerinden iletişim kuruldu. Ayrıca Lync ile birlikte çalışan Polycom’un RoundTable cihazı sayesinde yazara ortamın panoramik görüntüsü verildi ve imza günü atmosferi hem yazar hem de okuyucular için en gerçekçi hale getirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...