Kitap Fuarı yolculuğuna Bursa ile devam ediyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı, 28 Şubat 2009 Cumartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor.

Haberler 18.02.2009 - 17:05

Kitap Fuarı yolculuğuna Bursa ile devam ediyor

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş ve Yayıncılar Birliği işbirliği ile TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bursa 7. Kitap Fuarı, 28 Şubat - 8 Mart 2009 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi desteği ile 28 Şubat - 4 Mart 2009 tarihleri arasında hazırlanan Bursa 5. Yurtiçi - Yurtdışı Eğitim Fuarı ile eş zamanlı olarak açılacak.

Yaklaşık 200 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek olan Bursa 7. Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, şiir dinletisi ve okuma saati gibi 90 kültür ve edebiyat etkinliğinde 350 yazar, sanatçı, bilim insanı, gazeteci ve politikacı konuşmacı olarak yer alacak; yaklaşık 600 yazar okurlarıyla buluşup, kitaplarını imzalayacaktır.

YAZARLAR BURSA YOLCUSU
Bursa 7. Kitap Fuarı bu sene oldukça yoğun bir etkinlik programıyla Bursalı ziyaretçilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fuar süresince, imza günleri ve etkinliklerde Füruzan, İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Nihat Behram, Server Tanilli, Gülten Dayıoğlu, Zeynep Oral, Ahmet Ümit, Erdal Sarızeybek, Şükran Soner, Mustafa Balbay, Hikmet Çetinkaya, Cezmi Ersöz, Nihat Genç, Banu Avar, Yılmaz Odabaşı, Ece Temelkuran, Enver Aysever, İpek Ongun, İclal Aydın, Muzaffer İzgü gibi pek çok değerli yazar ve şair imza günleri ve etkinliklerde okurlarıyla bir araya gelecek.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ TÜYAP’TA KUTLANIYOR
TÜYAP ve Nilüfer Belediyesi’nin 8 Mart 2009 tarihinde düzenleyeceği ortak etkinlikler kapsamında söyleşi, panel, belgesel film gösterimi ve müzik dinletisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanacak. Programda Zeynep Oral “Kadın Olmak” üzerine, Füruzan ve Birsen Ferahlı “Okumak, Yazmak ve Hayatı Anlamak” üzerine söyleşilerde konuşmacı olarak yer alacak, ardından Emel Çelebi’nin yönettiği belgesel film “Gündelikçi” oyuncu Yıldız Ay’ın katılacağı bir söyleşi ile gösterilecek. Program Nilüfer Belediyesi İkinci Bahar Kadın Korosunun dinletisiyle sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...