Kıvanç Tatlıtuğ mütekabiliyet elçisi olacak

Mütekabiliyet Yasası'nın anlatılması için tanıtım atağı başlatan hükümet, petrodolar milyarderlerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün gibi dizi yüzleriyle çekecek.

14.05.2012 - 10:53

Kıvanç Tatlıtuğ mütekabiliyet elçisi olacak

Yabancıların 60 hektara kadar mülk sahibi olabilmesine olanak sağlayan yasanın anlatılması için tanıtım atağı başlatan hükümet, petrodolar milyarderlerini Arap dünyasında fenomen haline gelen Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün gibi dizi yüzleriyle çekecek.

Kampanyalarda, 'Gümüş' dizisinde oynayan Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden, 'Asi'de rol alan Tuba Büyüküstün, 'Kaybolan Yıllar' dizisiyle tanınan Saruhan Hünel ve 'Gönülçelen' ile adından söz ettiren Cansel Elçin gibi isimlere teklif götürülecek.

HEDEF 20 MİLYAR DOLAR
Bakanlık mütekabiliyet düzenlemesinin ardından başlayacak gayrimenkul satışlarından 20 milyar dolar gelir bekliyor. İş dünyasının da görüşleri alındıktan sonra başlatılacak kampanyalarla 20 milyar dolarlık rakamın daha da aşılması hedefleniyor.

Suudi Arabistan, Katar, Dubai ve Kuveyt gibi petrodolar milyarderlerinin çok olduğu zengin Körfez ülkelerinde tanıtım için paneller yapılacak. Bakanlık ülkelere göre hazırlanacak özel tanıtım ve reklam filmlerinde rol alması için dizi oyuncularına teklif götürecek. Hürriyet Gazetesi'nden Erdinç Çelikkan'ın haberine göre; mütekabiliyet engeline takılan 62 ülkenin vatandaşına daha mülk sahibi olma yolunu açan yasayla sağlanan olanakların daha geniş kesimlere ulaştırılabilmesi için özel sektörün de desteği aranacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Araplar sadece daire alımı amacıyla İstanbul ve Antalya'da bine yakın daire için kapora verdi. Türkiye, dünya sermayesi için artık güvenli bir liman. Yabancılar gelsin, yatırım yapsın, ülkemizde ikamet etsin, daha çok turist gelsin diye bu düzenlemeyi hazırladık. Ülkeye yabancı sermayenin girişi için her türlü şartı oluşturduk sıra tanıtımda” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...