Kıvırcık Ali'yi binlerce kişi uğurladı

Son yolculuğuna uğurlanan Kıvırcık Ali için Er Mahmut Dede Cemevi'nde düzenlenen törende, yoğun katılım nedeniyle izdiham yaşandı.

Haberler 12.01.2011 - 16:41

Kıvırcık Ali'yi binlerce kişi uğurladı

Çatalca'da dün geçirdiği trafik kazası sonucu vefat eden, 'Kıvırcık Ali' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz için Avcılar Er Mahmut Dede Cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Yoğun katılım nedeniyle izdihamın yaşandığı törenin ardından Özütemiz, toprağa verildi.


Ali Özütemiz için törenin yapılacağı Yeşilkent Mahallesi'ndeki cemevine ulaşan yollardaki araç trafiği, yoğun katılım nedeniyle zaman zaman durma noktasına geldi. Eski CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, aracından inerek cemevine yürüyerek ulaştı.

Cemevi önünde düzenlenen tören sırasında da aşırı kalabalık nedeniyle izdiham yaşanırken, fenalık geçiren bir kişi sağlık görevlileri tarafından alandan uzaklaştırıldı.

'Türkiye'de Aleviler'i özgürleştiremedik'
Tören öncesinde konuşan Özütemiz'in arkadaşı CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, ''Daha Türkiye'de demokrasiyi yerleştiremedik Ali... Daha Türkiye'de Aleviler'i özgürleştiremedik Ali... Daha Türkiye'de göğsümüzü gere gere özgürlük türküleri söylemedik Ali... Bu ülkede demokratik, laik cumhuriyeti savunanların boynu bükük. Seni çok seviyorum canım arkadaşım'' dedi.

Daha sonra Özütemiz için Alevi-Bektaşi usulüyle tören düzenlendi ve Özütemiz için helallik istendi.

Dini törenin ardından omuzlar üzerinde cenaze aracına kadar taşınan Özütemiz'in naaşı, Esenyurt Gülbahçe Mezarlığında defnedildi.

Bu arada, cenaze aracının arkasından yürüyen kalabalık grup nedeniyle, TEM Otoyolu Avcılar bağlantı yolu bir süre trafiğe kapandı.

Sayfa Yükleniyor...