Kız kaçırma kavgası: 2 ölü

Samsun'un Çarşamba ilçesinde iki ailenin fertleri arasında kız kaçırma yüzünden çıkan tartışma, pompalı tüfeklerin kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kavgada 2 kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaraladıktan sonra kaçan 4 şüpheli jandarma tarafından aranıyor.

Haberler 02.09.2014 - 22:51

Kız kaçırma kavgası: 2 ölü

Samsun'un Çarşamba ilçesinde fırında çalışan 20 yaşındaki Hamza K., yaklaşık 1 yıl önce 17 yaşındaki Zeliha D.'yi kaçırıp birlikte yaşamaya başladı.

Bir süre önce Zeliha D., resmi nikah isteyince Hamza K. bunu kabul etmeyip iddiaya göre onu dövdü. Zeliha D., bunun üzerine baba evine döndü. Nikahsız eşinin evi terk etmesine öfkelenen Hamza K., bugün babası Yakup, kardeşleri Eyüp ve Mustafa K.'yı yanına alıp Zeliha D.'nin kaldığı babası Ahmet D.'nin evine gitti.

İki ailenin fertleri arasında önce tartışma çıktı. Tartışmanın uzayıp kavgaya dönüşmesi sonucu 2 pompalı tüfek ateşlendi. Olayda Zeliha D. ve babası Ahmet D. ile yakınları İlker D. ve Yakıp D.ağır yaralanırken, Zeliha D.'nin agabeyleri İsa ve İsmail D. ise olay yerinde yaşamlarını yitirdi.

Şüpheliler olayın ardından otomobille kaçtı. Yaralılar olay yerine gelen ambulans ile çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma, olayın ardından kaçan şüpheliler Hamza K., babası Yakup, kardeşleri Eyüp ve Mustafa K.'nın yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...