Adana’da Tellidere Mahallesi'nde yaşayan, babaları çok önce ölmüş anneleri ise uyuşturucu satıcılığından cezaevinde bulunan, her ikisi de eşlerinden ayrılmış Şahide Aykutlu ve kardeşi Gülbahar Sağlam, 14 yaşındaki kızkardeşleri ve kendilerinin 4 çocuğuna bakmak için barda konsomatrislik yapmaya başladı.

Gülbahar Sağlam'ın 2009'da bir süre nikahsız birlikte yaşadığı Ayhan Toprak ise iddiaya göre 2 kızkardeşi, erkeklere pazarlamak istedi. Ayhan Toprak, buna karşı çıkan 2 kızkardeşi birlikte kaldıkları evde, 25 Temmuz 2010 günü sabaha karşı uyurlarken tabancayla öldürdü.

Olaydan sonra kaçan ve halen yakalanamayan şüpheli Ayhan Toprak hakkında, Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten 2 kişiyi öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Halen firarda olan Ayhan Toprak aranırken, kızkardeşler ile bir yakınlarının düğününde birlikte çektirdikleri fotoğraf bulundu. Polis, ülke genelindeki tüm emniyet birimlerine bu fotoğrafı da dağıttı.

Öldürülen kız kardeşlerin çocukları ile küçük kız kardeşlerine ise devlet sahip çıktı. Kardeşleriyle birlikte Şahide Aykutlu'nun 3, Gülbahar Sağlam'ın 1 çocuğu olmak üzere yaşları 3 ile 14 arasındaki toplam 5 çocuk, yuvada koruma altına alındı.

Öldürülenlerin 14 yaşındaki kız kardeşi S.S. olayla ilgili ifadesinde, "Eniştem (Ayhan Toprak), ablam ile ayrılmasından büyük ablam Şahide'yi sorumlu tutuyordu. Eve gelip sık sık tehdit ediyordu. Böyle bir şey yapacağını tahmin etmemiştik" dedi.