Rize'de kız öğrenci yurduna giren erkek paniğe neden oldu

Rize'de, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı kız öğrenci yurduna gece yarısı gizlice giren bir erkek, paniğe sebep oldu. Çığlıklar atan ve büyük korku yaşayan kız öğrencilerden bazılarının saldırısına uğrayan kişi, yakalanıp polise teslim edildi.

Anadolu Ajansı - DHA 17.03.2017 - 11:32 | Son Güncelleme : 17.03.2017 - 12:42

Rize'de kız öğrenci yurduna giren erkek paniğe neden oldu

Rize'de kız öğrenci yurduna giren bir erkek, panik yaşanmasına neden oldu.

Olay geçen Çarşamba gecesi saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Atmeydanı Mahallesi'ndeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı Dosma Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileri, 3'üncü katta bir erkek olduğunu fark etti.

Kız öğrencilerin çığlıkları üzerine gelen güvenlik görevlisi, 27 yaşındaki V.A.'yı yakaladı. Bu sırada panik yaşayan bazı kız öğrenciler dışarı çıkarılan V.A.'ya saldırarak tepki gösterdi.

Kız öğrencilerin şikayeti sonrasında polis tarafından gözaltına alınan V.A., çıkarıldığı Rize Adliyesi'nde nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlının ifadesinde, sevdiği kızın peşinden öğrenci yurduna gittiğini, telefonla konuşamayınca yangın merdiveninden 3'üncü kata çıktığını, hiç kimseyi rahatsız etmediğini, dışarı çıkmaya çalışırken fark edildiği yönünde ifade verdiği öğrenildi.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Yurtta kalan öğrenciler şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi, yurtta güvenlik tedbirlerinin yetersizliğinden şikayet etti.

Olay nedeniyle büyük korku ve panik yaşadıklarını anlatan kız öğrenciler, "Şahıs serbest bırakıldı. Biz çok korkuyoruz. Bu adamı neden serbest bıraktılar? Can güvenliğimiz yok" tepkilerini dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...