Türk Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesindeki dağlık alanda başlatılan geniş çaplı arama kurtarma çalışmalarına destek olarak bölgeye 2 TIR, 4 öncü haberleşme aracı ve 14 kişilik uzman afet ekibinin gönderildiğini

Kaza bölgesinde görev yapan arama kurtarma ekiplerinin dinlenme ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bölgede 2 genel maksat çadırı ve 5 bin kişilik seyyar mutfağın kurulduğunun ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Seyyar mutfakta hazırlanan 2 bin kişilik sıcak çorba ve bin kişilik kumanya arama kurtarma çalışmalarına katılan ekiplere dağıtıldı. Bölgede gerçekleştirilen destek çalışmalarının yanı sıra Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi önünde gelişmeleri takip etmek üzere toplanan vatandaşlara destek olmak amacıyla 25 personel görevlendirildi.

Kızılay ekipleri, endişeli vatandaşlara psiko-sosyal destek vermenin yanı sıra 2 bin 500 kişilik kumanya, çay ve meyve suyu dağıtımı yaptı. Türk Kızılayı, her iki bölgedeki destek çalışmalarına devam edecektir.”