Kızılay'da sular durulmuyor

Taşlı sopalı kavga sonucu 18 kişinin gözaltına alındığı olaylar bugüne sarktı. Yaşananları protesto eden gruba kesici aletle yapılan saldırıda iki kişi yaralandı.

Kitapçıların, gazete bürolarının, kahvehanelerin olduğu, gösterilere evsahipliği yapan Konur Sokak'ta yine gerginlik yaşandı.


Dün Devrimci Liseliler'in imza standı açtığı ve saldırıya uğramasının ardından, protesto için yine aynı sokağa giden devrimci gruba, bu kez esnaftan biri ‘sallama’ denen bıçakla saldırdı.

Bu sırada emniyet amiri Mehmet Işık saldırganın elindeki aleti almak için müdahale etti ve başına isabet eden taşla yaralandı. Gruptakiler de saldırganı linç etmek istedi. İki yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Polisin biber gazıyla müdahalesi sonucu Meşrutiyet Caddesi’ne kaçan grup, kaldırım taşlarını sökerek, ‘taraf’ olmakla suçladıkları polise saldırdı. Saldırgan grup, basınçlı su sıkılarak dağıtıldı.

Konur Sokak'taki esnaf, dükkanlarını kapatarak koruma altına almaya çalıştı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI
Öta yandan, dün akşamki olayların ardından gözaltına alınan 18 kişiden 1'i tutuklandı.

Polis tarafından gözaltına alınan 18 kişi, Keçiören'deki Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından, Ankara Adalet Sarayı'nda nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi.

Savcı, bu kişilerden 17'sini serbest bırakırken, Ç.Ö'yü tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

Nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Ç.Ö., ''görevli polise mukavemet'', ''kasten yaralama'', ''kamu malına zarar vermek'', ''suç işlemeye tahrik'' gibi bir dizi suçtan tutuklandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...