Kızın kaçmasına yardım edenlere kurşun

Bartın'a bağlı Çakır Ömer Ağa köyünde bir kişi, kızının evlilik amacıyla kaçmasına aracılık ettiğini ileri sürdüğü çifti öldürdü, 10 yaşındaki oğullarını da yaraladı.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.09.2010 - 11:18

Bir süre önce kaçarak evlenen kızı, Ramazan Bayramı dolayısıyla babası Ş.O. ile barışmak için evine gitti. Ş.O, çocuğuyla yaşadığı tartışma nedeniyle sinirlenerek minibüsüyle evden ayrıldı.

Köy içinde seyir halindeyken yolda kızının kaçmasına aracılık ettiğinden şüphelendiği Halil Hızarcı'nın otomobilini gören baba Ş.O, minibüsünü üzerine sürdüğü aracı yoldan çıkardı.

Ş.O, yaşanan tartışmanın ardından üzerindeki tabancayla Hızarcı ile araçtaki eşi Semiha ve 10 yaşındaki oğulları Abdullah'a ateş etti.

Silahlı saldırıda Halil ve Semiha Hızarcı olay yerinde öldü, yaralanan çocukları ise Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Abdullah Hızarcı'nın durumunun ağır olduğu, yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Kaçan Ş.O'nun bir süre sonra jandarmaya teslim olduğu olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. Ş.O. jandarmadaki sorgusunun ardından adliyeye götürüldü.

3 KEZ KIZINI VERMEDİ
Zanlı ve yaşamını yitiren ailenin yakınlarından aldığı bilgiye göre, Ş.O'nun komşuları Halil ve Semiha Hızarcı, Akçamescit köyünden tanıdıkları genç ile ailenin kızı G'nin tanışmalarına aracılık etti.

Gençlerin birbirini sevmesi üzerine erkek tarafı ailenin kızını 3 kez istemesine rağmen baba bu evliliğe karşı çıkmış bunun üzerine de kızı G. kaçarak sevdiği genç ile evlendi. Baba, kaçarak evlenmesine kızdığı kızı ile 6 yıl görüşmeyerek komşularına karşı da husumet besledi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla kızı, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte barışmak amacıyla babasının evine gitti. Ancak Ş.O, kızı ve damadını ''benim kızım öldü'' diyerek kapıdan kovdu.

Hızarcı çiftinin, Kübra ve Büşra adındaki diğer çocuklarını olay sırasında akrabalarının evinde olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...