Kızının 'ilk doğum günü'nde defnedilecek

Afganistan'da meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Önay Vurucu'nun toprağa verileceği pazartesi gününün, kızı Azra'nın doğum günü olduğu öğrenildi.

Anadolu Ajansı 17.03.2012 - 20:03

Kızının 'ilk doğum günü'nde defnedilecek

Afganistan'daki helikopter kazasında şehit olan 12 asker pazartesi düzenlenecek devlet töreniyle toprağa verilecek.

Defin gününün aynı zamanda şehit askerlerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Önay Vurucu'nun bir yaşına basacak kızı Azra'nın da doğum günü olduğu belirlendi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Önay Vurucu'nun kayınbiraderi Murat Bingöl, yeğeni Azra Vurucu'ya doğum günü partisi için hazırlık yaptıkları gün acı haberi aldıklarını söyledi.

Eniştesiyle telefonla görüştüklerini ifade eden Bingöl, ''Babası, Azra'ya yapacağımız doğum günü partisini videoya çekip kendisine göndermemizi istemişti. Ancak şimdi kızına doğum günü partisi yapacağımız gün babasını toprağa vereceğiz'' dedi.

'HELALLİK' İSTEMİŞ
Olayda şehit olan İkmal Üsteğmen Murat Yıldız'ın emekli asker olan babası Turgu

Murat Yıldız Murat Yıldız

t Yıldız da oğlunun kazanın olduğu günün öncesinde kendilerini arayarak 'helallik' istediğini söyledi.

Baba Yıldız, "Şehit olacağı içine doğmuş gibiydi" dedi.

Anne Özgül Yıldız ise oğlu ile önceki gece yaptığı konuşmayı anlatırken, ''(Kendine iyi bak anne) dedi. 'Tamam oğlum' dedim. Babasıyla konuştuktan sonra bir kez daha benimle konuştu. 'Allah'a emanet ol oğlum' dedim. Allah kimseye böyle acıyı vermesin'' dedi.

Şehit Murat Yıldız'ın üç yıllık eşi Ayşegül Yıldız'ın konuşmakta güçlük çektiği gözlendi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...