Kılıçdaroğlu: Koalisyon kurulmasına Erdoğan izin vermiyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koalisyon kurulmasına izin vermediğini iddia etti ve AK Parti'yi kaos ortamını gerekçe göstererek oy istemekle suçladı.

Haberler - NTV Haber 02.08.2015 - 23:10

Kılıçdaroğlu: Koalisyon kurulmasına Erdoğan izin vermiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çözüm sürecinde bu noktaya gelinmesinde en önemli aktörün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın koalisyon kurulmasına da izin vermediğini iddia etti.

CHP lideri, Habertük televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. PKK'nın ateşkesi niye sona erdirdiğinin cevabının belli olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin kaos ortamını gerekçe göstererek oy istediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na müdahale etmekle de suçlayan Kılıçdaroğlu, "Başbakan Davutoğlu bir koalisyon kurmak istiyor. Fakat Cumhurbaşkanlığı’nda oturan kişi izin vermiyor" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "AKP ile koalisyonun bizim için ağır bir bedeli olacağını biliyoruz fakat ülkenin bulunduğu bu bataktan kurtaracaksak bu sorumluluğu alacağız" dedi.

CHP lideri, "MHP hayal kırıklığı oluşturdu mu?" sorusuna da  "Evet, hem teröre karşı en sert demeçleri vereceksiniz. Hem de 32 yurttaşımızın hayatını kaybettiği saldırıyı araştırmaya gerek yoktur diyeceksiniz. Ben bunu anlayamıyorum" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...