Kocaeli'de dereye uçan öğrenci servisinde ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde öğrencileri taşıyan midibüsün dereye düştüğü kazada ölü sayısı 4'e çıktı. Kazada ağır yaralanan lise birinci sınıf öğrencisi Rabia Üst (14), Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün öğleden sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Haberler - DHA 10.11.2021 - 19:01

Kocaeli'de dereye uçan öğrenci servisinde ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

 Gebze ilçesinde Beylikbağı Ankara ve Fikri Altıokka caddelerinin kesiştiği mevkide seyreden öğrenci servisi, dün bağlantı köprüsünden dere yatağına devrildi.

Emlak Konut Anadolu Lisesi öğrencilerini taşıyan servis midibüsünün kaza yapması sonucu 2’si öğrenci 3 kişinin ölmüştü. Tedavisi devam eden 19 kişiden  lise birinci sınıf öğrencisi Rabia Üst bugün hastanede hayatını kaybetti. 

Hastanede tedavi gören öğrenci Taylan Elmas, bayır aşağı inerken sürücünün sürat yaptığını ve direksiyon hakimiyetini kaybettiğini söyledi.

"OKUL YÖNETİMİ VE SERVİS YÖNETİCİLERİNDEN ŞİKAYETÇİYİM"

Yaralanan öğrenci Taylan Elmas’ın annesi Birsen Elmas okul ve servis yöneticilerinden şikayetçi olacağını söyleyerek, “Sonuna kadar o okuldaki yetkililer, okul müdürü ve servis yöneticilerinden şikayetçiyim. Çocuğum sürekli okul servisinin sürücüsünün değiştiğini söylüyordu. Son gelen şoförün SRC gibi kayıt belgeleri yokmuş. Sadece taksi kullanma belgesi varmış. Duyduğumuz kadarıyla şoför madde bağımlısıymış. Bir de şoför yokuş aşağı inerken sürekli çocuklara şaka yapıyormuş. Gaza basıyormuş çocuklar araba içerisinde hoplasın zıplasın şeklinde şakalar yapmış. Ben sonuna kadar şikayetçiyim. Bana destek vermek isteyen aileler varsa ben okul yönetimi, servis yönetiminden şikayetçiyim sonuna kadar” diye konuştu.

Okul çıkışı çocuğunu aradığını belirten Birsen Elmas, “Ben okul çıkışı çocuğumu arıyordum. Dün belki 10 kere 20 kere aradım ulaşamadım. Sonra eşim beni aradı. Kaza olduğunu söyledi. Ben de okul servis yönetimini aradım. Bana kaza olduğunu ve dönüş yapacaklarını söylediler. Kimse ulaşmadı. Hastaneye geldim. Ne okuldan ne de servis yönetimi aradı. Çocuğumun kafasında darbesi var, yüzünde yara izleri var” dedi.

"BAYIR AŞAGI SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE İNİYORDUK"

Hastanede tedavisi devam eden Taylan Elmas ise, “Hatırladığım kadarıyla bayır aşağı süratli bir şekilde iniyorduk. Şoförümüz de direksiyon hakimiyetini kaybetti. Biz de dereye uçtuk” dedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

TACİZCİYİ TUZAĞA DÜŞÜRÜP DÖVDÜLER

Sayfa Yükleniyor...