Kocaeli'deki taksici cinayeti davasında karar

Kocaeli'de taksiciyi pompalı tüfekle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet ile 16 yıl hapis cezası verildi.

taksi.jpg

Kocaeli'nin Derince ilçesinde işlenen taksici cinayetinde zanlı, ağırlaştırılmış müebbet ile 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, tutuklu sanık Gökhan Yıldoğar, avukatı Mustafa Gündüz ile maktulün eşi ve çocukları katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık Yıldoğar, daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, olayın mağduru olduğunu ileri sürdü ve tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, önceki celse verdiği mütalaasını tekrar ederek, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa, "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve "silahla yağma" suçundan 12 ile "mala zarar verme" suçundan 4 yıl olmak üzere toplam 16 yıl hapis cezası verdi.

Kocaeli'de müşteri almak için çalıştığı duraktan ayrıldıktan sonra kendisine ulaşılamayan Halil Güney, 19 Kasım 2016'da, Derince ilçesinde ölü bulunmuştu. Cinayetle ilgili İzmit ve Derince'de düzenlenen operasyonda şüpheliler Gökhan Yıldoğar, M.Y, M.T. ve G.K'yi gözaltına almıştı.

Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Yıldoğar tutuklanmış, diğer 3 kişi ise serbest bırakılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...