Kocaeli’nde çete operasyonunda 8 tutuklama

Kocaeli merkezli 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, suç örgütü üyesi olduğu iddia edilen ve gözaltına alınan 22 kişiden 8'i tutuklandı.

Anadolu Ajansı 19.04.2010 - 11:17

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, uzun süren teknik takibin ardından sahte pasaport ve kimlik düzenledikleri, adam yaralama ve çek senet tahsilatı olaylarına karıştıkları öne sürülen suç örgütü üyelerine yönelik Kocaeli, Sakarya, Antalya, Mersin, Bolu ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 22 kişi, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan, çetenin lideri olduğu bildirilen İmdat Akçelik ile İbrahim Yücel, Barış Kalender, polis memuru Uğur Bodur, Turgut Güner, Yüksel Fil, Özgür Özay Tanta ve Yılmaz Şirin tutuklandı, diğer zanlılar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zanlıların ev, iş yeri ve araçlarında, ruhsatsız 10 tabanca, çok sayıda sahte boş pasaport ve nüfus cüzdanı ele geçirilmişti.

Zanlıların, geçen yıl Kocaeli'de bir fabrikayı basarak, borcundan dolayı fabrika sahibi ile çalışanlarını rehin aldığı da belirtilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...