Kocaoğlu: Böyle adaylık ve siyaset olmaz

Yerel seçinmlerde gözlerin çevrileceği yerlerin başında gelen İzmir'de, CHP'nin adayı Aziz Kocaoğlu, rakibi Binali Yıldırım'ın kampanyasını eleştirdi.

24.02.2014 - 07:43

Kocaoğlu: Böyle adaylık ve siyaset olmaz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, partisinin Güzelbahçe’deki seçim bürosunu açtı.

Kocaoğlu, Mithatpaşa Caddesi üzerinde gerçekleşen açılışta trafiğin sıkışmaması için konuşmasını kısa tuttu.

Kocaoğlu, partililerden çok çalışmalarını, seçim akşamı sandık başkanı ve sandık kurulunun imzası bulunan sandık sonuç tutanağını alıp ilçeye teslim edinceye kadar görev yapmalarını istedi.

Partililerin, 'Vur vur inlesin, Binali dinlesin' ve 'İnadına CHP inadına sol' sloganları attığı törende Kocaoğlu, Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasında gezerken gittiği yerleri basına haber vermediğini belirterek, şunları söyledi:

“Aday programını açıklar, aday nereye gideceğini basına bildirir. Aday kendi grubuyla ve kolluk kuvvetleriyle birlikte gidiyor, hiçbir gazetecinin haberi yok. Yandaş medyanın da haberi yok. Orada bir fotoğraf çektiriyorlar, altına istedikleri gibi yazıyorlar, sonra basına bülten olarak servis yapıyorlar. Böyle seçim olmaz, böyle belediye başkan adaylığı, böyle siyaset olmaz. Halktan korkarak halktan çekinerek siyaset yapılmaz, yapılamaz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...