Kocası telefonunu alınca evi terk etti (12 gündür kayıp)

Rize'de 2 aylık hamile bir kadın, eşi telefonunu 'çok vakit geçirdiği' için elinden alınca evden ayrıldı. Hamile kadından 12 gündür haber alınamıyor.

İHA 05.07.2019 - 18:01

Kocası telefonunu alınca evi terk etti (12 gündür kayıp)

Rize'de 2 aylık hamile 20 yaşındaki kadın, 12 gün önce eşi cep telefonunu elinden aldığı için evinden ayrıldı ve bir daha evine dönmedi.

Çamlıhemşin ilçesi Topluca köyünde  yaşayan 3 aylık evli Başak Çamkerten, telefonla çok vakit geçirdiği gerekçesiyle eşiyle tartıştı.

Eşinin telefonunu alması üzerine Başak Çamkerten, gizlice eşyalarını ve düğün albümünü alarak evden çıktı.

Eşinin evden çıktığı gün akşam saatlerinde jandarmaya kayıp ihbarında bulunan Mehmet Çamkerten ve olay yerine gelen ekipler, arama çalışması başlattı. Köyde ve köy çevresinde gerçekleştirilen arama çalışmalarında, Başak Çamkerten'e ait bir ize rastlanılamadı.

''BABANIN EVİNE DÖN'' ÇAĞRISI

12 gündür kayıp olan Başak Çamkerten’in KOAH hastası olan babası kızının telefonun eşinin elinden alınması nedeniyle evi terk ettiğini bir daha haber alamadıklarını dile getirdi. Kızına "Babanın evine dön" diyerek seslenen baba Cengiz İpek “Eşi ile arasında hiçbir sıkıntı yok. Sadece eşi telefonu elinden aldığından dolayı evi terk etti. Kaçarak evlendiği zaman ben ona baba evine gelemezsin demiştim. Bir de ondan dolayı. Başka aralarında hiçbir sıkıntı yok. Savcılığa duyuru yaptım, jandarmaya bildirdim, emniyete bildirdim, bize net bir bilgi vermiyorlar. Savcılık biz araştırıyoruz diyor, jandarma da biz araştırıyoruz diyor, bize net bir bilgi vermiyorlar. Kızımın can güvenliğinden endişem var. Yine sesleniyorum, kızım neredeysen çık gel babanın evine” dedi.

EŞYALARINI ALIP EVİ TERK ETTİ

Eşi Mehmet Çamkerten ise eşinin evi terk etmesiyle ilgili şunları söyledi:

"Sabah işe gidecektim kaldırmak istedi. Sabah uyandırdığım zaman kalkmak istemedi. Ben de tabi bir şey yapmadım telefonu aldım gittim. Gitmemle birkaç saat sonra illaki buralarda telefonu arardı. Sonra geldi telefonu aldı ben de giderken fark ettim. Aradım ve çalınca açtı, ben de ‘Aldığın telefonu buraya getir’ dedim. Geldi eve ve ben de peşinden koşarak geldim. Telefonu tekrar aldım. Biraz tartıştık. Gidecek bir sıkıntı da yoktu aramızda. Sonra gizliden eşyalarını toplayıp, fotoğraf albümünü de alıp yola çıktı ama cebinde parada yoktu. Nereye gittiği hakkında da herhangi bir bilgim yok." 

Sayfa Yükleniyor...