Köksal: Sorumluluk yerine getirildi

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu gözaltına alınmasına ilişkin, ''Arkadaşlarımız, şüpheliyi yakalayarak  sorumluluklarını yerine getirmişlerdir'' dedi.

17.09.2009 - 09:30

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğünde gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce zanlının yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarla çemberin daraltılmış olduğunu hatırlattı.

Emniyet Genel Müdürü Köksal, ''Arkadaşlarımız, şüpheliyi yakalamak suretiyle kendi sorumluluklarını yerine getirmişlerdir'' diye konuştu.

Görev alan kişilerin ve tüm insanların bu tür acılı olayların olmasını hiçbir zaman istemeyeceklerini ifade eden Köksal, ''Esasen bizim polis teşkilatımızın yoğun çalışması, özellikle suçların olmadan önlenmesi ama suçlar olduktan sonra da mutlaka failinin yakalanması, bir şekilde ele geçirilmesi içindir'' şeklinde konuştu.

Köksal, zanlıyı yakalamaya yönelik bazı çalışmaların kamuoyuyla paylaşılmadığını dile getirerek, bu çalışmalar neticesinde bugüne gelindiğini ve şüphelinin yakalandığını kaydetti.

Kızlarını kaybeden ailenin acısının belli ölçüde hafiflediğini, zanlıyı bulma görevinin süratle yerine getirildiğini ifade eden Köksal, bu bakımdan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini kaydetti.

Köksal, ''Bu çalışmalar sırasında Sayın Valimizin de dediği gibi bilhassa İçişleri Bakanımızın yakından takibi, Sayın Başbakanımızın olayın üzerinde hassasiyetle durması, arkadaşlarımızın belki biraz daha azmini kamçılamış ve bugüne gelinmiştir'' diye konuştu. Bugüne kadar zanlıya yönelik pek çok ihbar yapıldığını, bunların bir kısmının asılsız çıktığını dile getiren Köksal, ancak yine de ihbarların tümünün değerlendirildiğini kaydetti.

Köksal, konuşmasını şöyle tamamladı: ''Arkadaşlarım her şeyi değerlendirerek bugüne geldiler. Ben tekrar arkadaşlarıma bu çalışmalarındaki üstün gayretleri nedeniyle huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlerin de kamuoyunda olayı devamlı sıcak tutmak suretiyle bir noktada olayın çözülmesine destek olduğunuzu düşünüyorum. Bu bakımdan bu toplumsal olaya böylesine bir reaksiyon gösteren basın mensubu arkadaşlarıma da teşekkür ederken, bir kez daha Türk polisini huzurlarınızda kutluyorum.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...