Koltuktan eden rüşvet davasından beraat çıktı

"Rüşvet kaseti", Aytaç Durak’ın görevden alınmasını neden olmuştu. Şimdi o davadan iki beraat çıktı.

14.04.2011 - 07:05

Koltuktan eden rüşvet davasından beraat çıktı

Adana’da Aytaç Durak’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınmasına yol açan süreci başlatan "rüşvet kaseti" ile ilgili olarak, haklarında "rüşvet vermek" ve "rüşvet almak" suçundan dava açılan CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Esendemir ile kasetteki kaydı yapıp Durak’a verdiği iddia edilen Fatma Arzu Yeniçeri, delil yetersizliğinden beraat etti.

Durak, 2010’un Mart ayında yapılan meclis toplantısında, bir akaryakıt istasyonuyla ilgili imar değişikliği konusunda 260 bin dolarlık rüşvet pazarlığı yapıldığına ilişkin ses kasetini ortaya çıkardığını iddia etmişti.

DHA'nın haberine göre; 7 meclis üyesinin adının da karıştığını ileri sürdüğü 47 dakikalık kasetin 4 dakikalık bölümünü mecliste dinleten Durak, “Aramızda çürükler varsa ayıklamak görevimiz” demişti.

Bazı meclis üyelerinin de Durak’a yönelik ithamlarda bulunması üzerine, Durak 28 Mart 2010’da, İçişleri Bakanlığı’nca ’soruşturmanın selameti’ gerekçe gösterilerek açığa alınmış, kasetteki iddialarla ilgili olarak da 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...