Komandolar işaretledi, savaş uçakları bombaladı

Şemdinli'de komando ve özel kuvvet timleriyle operasyon yapıldı. Üç askeri şehit eden yedi PKK'lı iki hafta süren takipten sonra hava destekli operasyonla öldürüldü.

Haberler - NTV Haber 10.09.2015 - 22:45

Komandolar işaretledi, savaş uçakları bombaladı

24 Ağustos'ta Astsubay Kenan Ceylan ile Sözleşmeli Er Ahmet Bıçakçı Şemdinli'ye bağlı Tekeli Köyü kırsalında teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcıyla şehit oldu. Saldırının ardından bölgede komando ve özel kuvvet timleriyle operasyon başlatıldı. Askerleri şehit edenlerin 7 kişilik bir terörist grubu olduğu belirlendi. Bir özel kuvvet timi teröristlerin peşine düştü.

Operasyonlar devam ederken aynı terörist grubu bu kez Sözleşmeli Er Batıkan Avcı'yı şehit etti. Bu kez bölgeye insansız hava araçları da sevk edildi. Hem karadan hem de havadan takip başlatıldı. Termal kameralardan kaçmak için soğuk suyla ıslatılmış elbise ve şemsiye kullanan teröristler iki hafta boyunca gizlendi. Sonunda teröristlerin Tekeli Köyü Çalışkanlar Mezrası yakınlarında saklandığı tespit edildi.

Özel kuvvet timi teröristlerin bulunduğu bölgeyi lazerle işaretledi. 2 F16 uçağı bölgeyi bombaladı. Üçü kadın 7 terörist öldürüldü.

Sayfa Yükleniyor...