Komiser yardımcısı sokak köpeğini vurdu

İzmir'de bir komiser yardımcısı, emniyet bahçesindeki köpeği silahla vurdu.

Haberler - CHA - Anadolu Ajansı 27.06.2015 - 18:01

Komiser yardımcısı sokak köpeğini vurdu

Çiğli ilçesinde komiser yardımcısı M.A., bahçeye giren köpeği görünce ekip arabasından beylik tabancasını aldı. Mermiyi namluya süren komiser, silahını köpeğe doğrultup ateş etti.

Yaralanan köpek, karakol bahçesinden topallayarak kaçtı. M.A. da hiçbir şey olmamış gibi ekip arabasına binip gitti. Olayı gören vatandaşlar durumu Polis İmdat 155'e bildirdi.

Çevredeki hayvanseverler tarafından bir veteriner kliniğine kaldırılan köpeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında emniyet müdürlüğünde inceleme yapıldı. Deliller toplanırken, M.A.’nın silahına el konuldu. 

İzmir Valisi Mustafa Toprak, silahıyla köpeği yaralayan polis hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, "Köpeğe karşı atılan kurşun kendi kalbimizdedir ve topluma yapılan bir saldırıdır. Her türlü gereği yapılacaktır" dedi.

Bu arada, olay anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

M.A.’nın savcılıktaki ifadesinde, iki gündür kullanmadığı silahını kontrol etmek amacıyla kör noktaya doğrulttuğunu, köpeği görmediğini ileri sürdüğü öğrenildi.

Davaya müdahil olan İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Avukat Senem Demirel, komiser yardımcısının alabileceği en ağır cezayı alması için ellerinden geleni yapıp davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. 

Sayfa Yükleniyor...