Komplo peşinde hayalet bir yazar

Dünyanın en büyük komplosunu ortaya çıkarmaya çalışan bir adamı anlatan ve Roman Polanski imzasıyla beyazperdeye de taşınan 'Hayalet Yazar' Türkçe'de.

19.04.2010 - 10:45

Komplo peşinde hayalet bir yazar

“McAra’nın nasıl öldüğünü duyduğum an keşke bu görevi kabul etmeseydim dedim içimden. Ama vazgeçmek için artık çok geç kalmıştım.”

Amerika’nın en ünlü sahillerinden birinde bir ceset bulunmuştur. Vaka bir intihar gibi görünse de cesedin kimliği ortaya çıkınca aslında bunun bir cinayet olabileceği şüphesi kafalarda belirmeye başlar.

McAra, eski İngiliz başbakanının anılarını yazmakla görevlendirilmiş bir hayalet yazardır. Kitabı kaleme almaya başladığında bilmemesi gereken birçok sırrı öğrenmiş ve bu da hayatına mal olmuştu. Onun ölümü belki de uluslararası güvenliği temelinden sarsacak olağanüstü bir komplonun parçalarından yalnızca biridir.

Ancak projeyi tamamlaması için gönderilen yeni hayalet yazar içinse bu görev bulunmaz bir fırsattır.

Robert Harris’in birçok ülkede çok satanlar listelerinde uzun süre kalan 'Hayalet Yazar' adlı romanı Altın Kitaplar etiketiyle kitapçılarda.

Ünlü yönetmen Roman Polanski imzasıyla beyazperdeye de taşınan 'Hayalet Yazar', Berlin Film Festivali’nde Polanski'ye Gümüş Ayı ödülü de kazandırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...