Komşu dükkandan 1800 alyans çaldılar

Zeytinburnu'da komşu iş yerinden duvarı delerek girdikleri kuyumcunun kasasından ağırlıkları 6 kilo 800 gram olan 1800 alyansı çaldıkları iddia edilen 3 kişi yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.06.2010 - 17:02

Komşu dükkandan 1800 alyans çaldılar

İş yerinin soyulmuş olabileceği konusunda haber alması üzerine 13 Haziran Pazar günü Zeytinburnu 58. Bulvar Caddesi'ndeki kuyumcu dükkanına gelen Ahmet Öztürk, iş yerine girdiğinde soygun olduğuna ilişkin herhangi bir belirti göremedi. Ancak Öztürk, çelik kasayı açtığında arkasında futbol topu büyüklüğünde bir delik olduğunu ve kasadaki toplam ağırlıkları 6 kilo 800 gram olan 1800 alyansın çalındığını tespit etti.

Öztürk'ün durumu bildirmesiyle olay yerine gelen İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, konuyla ilgili çalışma başlattı.

Olayın failleri olmasından şüphelenilen ve benzer suçlardan sabıkaları bulunan 3 kişiyi teknik ve fiziki takibe alan polis, Mevlüt İ., İsmail Ö. ve Abdulkadir Y'yi gözaltına aldı.

Bu kişilerden Mevlüt İ'nin Bahçelievler'deki evinin banyosunda, su kovasının içine konulmuş halde çalıntı 1800 alyans ele geçirildi. Operasyonda ayrıca 2 adet altın eritme cihazı, çelik kasa açmada kullanılan oksijen kaynak tüpü ve soygunda kullanıldığı belirtilen çok sayıda metal alet ele geçirildi. Şüphelilerin, yan taraftaki kunduracı dükkanından kuyumcunun sensörlü duvarını titreşim yapmadan delerek kasaya ulaştıkları ve arkasında delik açarak içindeki alyansları çaldıkları anlaşıldı.

Polisteki işlemleri tamamlanan 3 kişi, daha sonra adliyeye sevk edildi.

Bu arada şubeye gelerek alyansların kendisine ait olduğunu bildiren Ahmet Öztürk'ün, gerekli incelemelerin ardından altınlarını teslim alacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...