Komşusunu hırsız sanıp vurmuş

İzmir'de pompalı tüfekle öldürülen kişinin, hırsızlık olaylarına karşı birlikte nöbet tuttuğu komşusu tarafından ''hırsız sanılarak'' vurulduğu ortaya çıktı.

Anadolu Ajansı 12.03.2011 - 14:17

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, öldürülen 34 yaşındaki Metin Sepetçi'nin, mahallede son günlerde art arda yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle bazı komşularıyla birlikte gece sokakta ''hırsız nöbeti'' tuttuklarını öğrendi.

Bu ayrıntıyı değerlendiren polis, Sepetçi'nin gece sokakta birlikte beklediği kişilerden olan G.S'nin (22) evine gitti. G.S. polislere, komşusunu ''hırsız sanması'' üzerine pompalı tüfekle ateş edip öldürdüğünü itiraf etti.

Evinde olayda kullanılan pompalı tüfek ele geçirilen G.S, gözaltına alınarak, Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

G.S'nin, mahallede son dönemlerde sıkça hırsızlık yaşanması üzerine, gece yarısına kadar Sepetçi'nin de aralarında bulunduğu bir grup komşusuyla ''hırsız nöbeti'' tuttuklarını, dağılıp eve gittiklerinde ''hırsız var'' çığlığını duyunca pompalı tüfeğini alıp sokağa fırladığını, yüzünde poşu bulunan kişiyi hırsız sandığını ve yere yatması için uyardığını, üzerine gelince ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

G.S, hırsız sanarak vurduğu kişinin komşusu olduğunu fark edince panik yaşadığını ve evine döndüğünü anlattı.

İşsiz olduğu öğrenilen G.S, Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından İzmir Adliyesi'ne gönderildi. G.S, emniyet binasından çıkarıldığı sırada gazetecilere, olayın bir kaza sonucu olduğunu, komşusunu hırsız sandığı için tüfekle ateş ettiğini söyledi.

Kadifekale semti 5287 Sokak'ta, Metin Sepetçi pompalı tüfekle vurulmuş halde bulunmuş, olay yerine gelen ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...