Rus haber ajansı RİA Novosti'de yayımlanan haberde, Saint Petersburg kentinde yaşayan bir grup komünistin, kentte 3 Ağustos Pazar günü konser verecek Madonna'ya yazdıkları mektupta tevazu göstererek konser sırasında devrim şarkıları seslendirmesini istediklerini duyurdu.

İlişkili Haberler


Saint Petersburg ve Leningrad bölgesi Komünistleri adına yapılan açıklamada, Madonna'nın konserinin Ekim Devrimi'nin başlangıç noktasını oluşturan 'Saray Alanı'nda yapılacağı belirtilerek, ''Böylesi bir alanda konser vermenin sorumluluğunu anlamalısınız. Edepli bir biçimde giyinmeli, uyumlu şarkılar seslendirmeli ve ahlaki kuralları aklınızda bulundurmalısınız'' denildi.

Açıklamada, ''Madonna, senden Saray Alanı'nda vereceğin konserde, Kışlık Saray'a saldıranların anısına devrim şarkılarını repertuarına almanı istiyoruz'' ifadelerine de yer verildi.

Açıklamada, Madonna'nın, konser sırasında repartuarına alabileceği Sovyet Devrim şarkıları önerileri de sıralandı.

Saint Petersburg çevresinde etkili olan grup, Rusya'nın son Avrupa kupasında yıldızı parlayan Saint Petersburg'un Zenit futbol takımının eski futbolcusu Arşavin için de yaptıkları açıklamada, ''Aç gözlü, Avrupa kulüplerine vücudunu sattın'' ifadesiyle sert tepki göstermişlerdi.