Komutan ilanla tanık arıyor

Olaylı boşanma davasıyla gündeme gelen emekli Tümamiral İlker Güven, gazete ilanıyla eşi Sunahanım Güven'in darp iddialarının asılsız olduğunu kanıtlamak için tanık arıyor.

Emekli Tümamiral İlker Güven boşanma davaları süren eşi Sunahanım Güven'in 'darp' iddialarının asılsız olduğunu kanıtlamak için gazete ilanıyla tanık arıyor.

Sunahanım Güven aleyhine açtığı iftira davasının 4 Kasım'daki duruşmasının ardından İlker Güven'in boşanmak istediği eşine saldırdığı öne sürülmüştü. Asıl kendisinin saldırıya maruz kaldığını öne süren İlker Güven, 'O tartışma kamuoyuna yanlış yansıtıldı. Orada ben saldırıya uğradım. GATA'da raporum var. Tokat atarken elindeki nesne kulağımı yardı' dedi.

Akşam gazetisinin haberine göre, olay şöyle gelişmişti: 'Kadıköy 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde İlker Güven tarafından Sunahanım Güven aleyhine açılan iftira davasının duruşması 4 Kasım 2010 tarihinde yapıldı. Duruşma sonrasında adliyeyi terk eden Sunahanım Güven, evinin bulunduğu Bahariye Caddesi Karakol Sokağı'na geldiğinde, İlker Güven ve avukatı Figen Opak Çiçek ile karşılaştı.

Sunahanım Güven'in karakolda verdiği ifadeye göre, İlker Güven, kendisine hakaret ve küfürler ederek saldırdı. Taraflar karşılıklı olarak birbirinden şikayetçi oldu, Kadıköy İskele Karakolu'nda ifade verdi. Her ikisi de darp edildiğini öne sürdü. Ayrıca iki kadın da Sunahanım Güven lehine tanıklık etti.

İlker Güven bu iddiaların doğru olmadığı ve tartışmada asıl kendisinin sadırıya uğradığını iddia ederek şimdi ilanla tanık arıyor. Tanıkların kendisine ulaşmaları için günlük bir gazeteye verdiği ilanda Güven, şunları söylüyor: '4 Kasım 2010 günü, Kadıköy Medrese Karakal Sokak'ta bulunan çiçekçinin önünde, saat 11:00/11.30 sıralarında bir bay ve bir bayan arasında yaşanan arbedeyi görenlerin insanlık namına .... tefonu araması rica olunur.'

Gazete ilanını kendisinin verdiğini doğrulayan İlker Güven, olayı şöyle anlattı: 'O tartışma, kamuoyuna tek yanlı olarak yansıtıldı. Orada saldırıya uğrayan ben oldum. Bu konuda hukuki süreç zaten devam ediyor. Tanıklar da vardı. İlanla o tanıkların müracatını bekliyorum. GATA'dan raporum var. Tokat atarken elindeki nesne kulağımı yardı. Kanattı. Ben mağdurum.'

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...