'Komutanlarımız kendilerini siper etti'

Arınç, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının harekat bölgesinde olduğunu söyleyerek TSK komuta kademesinden övgüyle bahsetti.

22.10.2011 - 14:13

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Bu terörün kökünü kurutmak, hükümet olarak bizim görevimizdir. Başka hiç bir çaremiz yok. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar" dedi.

Hakkari'de 24 askerin şehit edilmesinden dolayı çok üzgün olduğunu, bu olayın vatandaşların kalbini çok acıtıp yüreğini yaktığını söyleyen Arınç, hükümet olarak terörle mücadelede çok kararlı olduklarını ifade etti.

"Bu felaketten ülkemizi kurtaracağız" diyen Bülent Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu terörün kökünü kurutmak hükümet olarak bizim görevimiz. Başka hiç bir çaremiz yok. Çılgınca işler yapıyorlar. 24 gencecik askerimizi vatan toprağına düşürenler, infialimizi daha çok artırdılar. Ama biz terörle mücadeleyi akılcı yöntemlerle yürütmekteyiz. Halkın hissiyatı çok makul ve anlamlıdır. Evlerimize bayraklar asıyoruz, teröre lanet yürüyüşleri düzenliyoruz. Ama hükümet olarak biz bu işi bütün kaynaklarıyla bitirmek mecburiyetindeyiz. Şu an Genelkurmay Başkanımız ve bütün kuvvet komutanlarımız evlerine dönmedi. Eşleriyle aynı sofrada yemek yemeden bu harekatın başındalar. Kendilerini siper etmiş durumdalar. Yurt içi ve yurt dışı bağlantılarıyla terörü ininde vuruyorlar. Şu anda askerlerimiz yurt içinde bütün noktalarda, yurt dışında yani sınırda aldığı yetkiyi çok iyi bir şekilde kullanarak, artık bu örgütü bölünme, parçalanma ve yok olma noktasına doğru son vuruşu yapmak üzere bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Allah o askerlerimizi, komutanlarımızı her türlü kazadan, beladan korusun. İnşallah görevlerini bir an önce bitirerek, Türkiye'ye büyük bir övünçle, gururla dönmeyi Allah nasip etsin."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...