'Kontör dolandırıcıları' dekanı da çarptı

Çorum'da kendisini polis ve savcı olarak tanıtan kişiler, Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Şatıroğlu'nu dolandırdı.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.12.2009 - 16:33

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Şatıroğlu, kendini polis ve savcı olarak tanıtan kişilerce dolandırıldı.

Fakültede bulunduğu sırada Dekan Prof. Dr. Abdulkadir Şatıroğlu'nu cep telefonundan arayan ve kendisini polis olarak tanıtan kişi, GSM kartınının terör örgütü tarafından kopyalandığı ve adına faaliyette bulunduklarını bildirerek, suçluların yakalanması için kontör göndermesini istedi.

Dekan Şatıroğlu dolandırıcılara 17 adet 250 kontör gönderdi. Ardından da kendisini arayan ve Amasya Başsavcısı olarak tanıtan bir kişi, Şatıroğlu'nu Amasya'ya çağırdı.

Telefon görüşmesinin ardından kimseye bilgi vermeden kendisine ait otomobille Amasya'ya giden Prof. Dr. Şatıroğlu'na ulaşamayan fakültedeki bazı öğretim üyeleri, hayatından endişe etmeleri üzerine durumu polise bildirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünün durumu çevre illere bildirmesinin ardından Amasya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Şatıroğlu'na ait otomobili kentin girişinde durdurdu. Şatıroğlu'nun, kendisini durduran polislere durumu anlatmasının ardından yapılan araştırmada dolandırıldığı anlaşıldı. Çorum'a geri dönen Şatıroğlu, Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu.

İİBF Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Şatıroğlu, konuyla ilgili fazla konuşmak istemediğini belirterek, ''Ben uzun süre yurt dışında yaşadım. Birkaç yıldır 'deyim. Böyle bir şey olacağını hiç düşünmedim'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...