'Kontrbasın şairi'yle Salon'da iki akşam

Caz dünyasının en önemli müzisyenlerinden, kontrbas vitüözü Charlie Haden, 6 - 7 Nisan'da iki akşam üst üste Salon’da sahne alacak.

31.03.2010 - 12:31

'Kontrbasın şairi'yle Salon'da iki akşam

Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip Charlie Haden İstanbul'da hayranlarıyla buluşuyor.

Haden’a bu konserlerde, çıkardığı albümler ve gerçekleştirdiği performanslarla büyük beğeni toplayan, bol ödüllü Quartet West ekibi de eşlik edecek.

Türkiyeli caz severlerin yakından tanıdığı, 'kontrbasın şairi', besteci ve grup lideri Charlie Haden, bugün caz dünyasının en önemli müzisyenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Haden, kaydettiği albümlerle sayısız ödül kazandı ve ustası Ornette Coleman gibi o da caza yeni bir yön veren isimler arasına girdi.

Haden’ın 1987 yılında kurduğu Quartet West grubu, 1992 yılında çıkardıkları üçüncü albümleriyle eleştirmenlerden tam not aldı ve Time dergisinin en iyi 10 albümü listesine girdi. Grubun 1994 yılından yaymnlanan dördüncü albümü Always Say Goodbye, iki dalda Grammy’ye aday gösterilirken Down Beat Critics anketinde yılın albümü seçildi.

Quartet West, 1994 Down Beat Readers ve 1995 Down Beat Critics anketlerinde yılın en iyi akustik caz grubu olarak çıktı.

Charlie Haden 6 ve 7 Nisan'da saat 21.00’de Salon'da.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...