Kontür karşılığı striptize operasyon

Kontör karşılığı MSN'de striptiz yapılmasına ilişkin düzenlenen operasyonlarda yakalanan 39 şüpheli arasında yer alan 26 model, poliste ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.06.2010 - 16:20

İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin internet üzerinden faaliyet gösteren porno sitelere yönelik İstanbul ve 14 ayrı ilde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda, bir internet sitesinin sahibi ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 26'sı model 39 kişi gözaltına alındı.

Poliste sorguları yapılan şüphelilerden internet sitesi sahibi ve çalışanlarının, oluşturdukları 8 ayrı internet sitesi üzerinden genç kızlara soyunarak para kazanacaklarını bildirdikleri ve siteye üye olarak giren erkek müşterilerin 100 GSM kontörü karşılığında MSN kamerası üzerinden genç kızların soyunmalarını izledikleri anlaşıldı.

Üniversite öğrencisi, ev kadını ve memurların da aralarında bulunduğu 26 model, poliste ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Halen polisteki işlemleri süren internet sitesi sahibi ve çalışanları hakkında ise ''müstehcen görüntü, yazı veya sözleri yayınlamak ve buna aracılık etmek'' ile ''fuhşa teşvik ve yer temini'' suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.

Polisin, MSN aracılığıyla striptiz yapan bazı modelleri de ifadelerine başvurulmak üzere aradığı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...