Konuk başbakandan ‘çift başlılık’ yorumu

Başbakan Erdoğan’la birlikte basın toplantısı düzenleyen Moldova Başbakanı Vladimir Filat, “çift başlılık” tartışmalarıyla ilgili soru üzerine söz alarak, “Hem Cumhurbaşkanı hem de Başbakan’la görüştüm; her şey yolunda” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.11.2012 - 06:36

Konuk başbakandan ‘çift başlılık’ yorumu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Moldova Başbakanı Vladimir Filat, yaptıkları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Moldova Başbakanı, Erdoğan'a yöneltilen “devlette çift başlılık” iddiasıyla ilgili bir soruya ''resmi bir cevap'' vermek istediğini belirterek söz aldı.

Filat, şöyle konuştu: ''Bu sabah Cumhurbaşkanı’yla görüştüm. Daha sonra Meclis Başkanı ile görüştüm. Ondan sonra Sayın Başbakan ile görüştüm. Uzun uzun görüştük ve bu görüşmelerden anladığım kadarıyla sizin ülkenizde her şey yolunda.”

Moldova Başbakanı Filat'ın, gazetecilere dönerek, ''Eğer bundan başka iç politika sorularınız varsa ben cevaplayabilirim'' demesi de salonda gülüşmelere neden oldu.

'KILICIN ORJİNALİNİ DE VERİN'
Basın toplantısının ardından Başbakan Erdoğan, Moldova Başbakanı’na Romanya tarihinin en önemli figürlerinden Boğdan Voyvodası Büyük Stefan Cel Mare'nin kılıcının bir replikasını hediye etti.

Kılıcı öperek teslim alan Filat, Türkçe olarak ''teşekkür ederim'' dedi.

Vladimir Filat, ''Şimdi huzurunuzda Sayın Başbakanımdan bir şey rica edeceğim. Moldova'ya geldiğinizde bu kılıcın orjinalini de getirmenizi rica ediyorum, çünkü biz onu göstermek istiyoruz'' diye konuştu.

Sözlerinin salonda gülüşmelere neden olması üzerine Filat, ''Söz veriyorum hem Sayın Başbakanın hem de kılıcın güvenliğini ben sağlayacağım'' dedi.

Başbakan Erdoğan ise bu sözlere karşılık ''Ben de Moldova'ya geldiğimde nerede sergileyeceksiniz onu görürüm'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...