'Konvoy saldırısından önce PKK'dan ayrıldım'

Kastamonu'da bir polisin şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili soruşturma sürerken, Çorum'da saldırıyı yapan grupla birlikte hareket ettiğini söyleyen bir terörist teslim oldu.

NTV Haber 11.05.2011 - 14:24

Kastamonu'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna düzenlenen ve bir polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili operasyonlar sürüyor.

Saldırının ardından güvenlik güçleri teröristlerin yakalanması için bölgeyi didik didik aradı ve gelen bütün ihbarları değerlendirdi.

Terörist grubun Sarıkaya köyü yakınlarında mantar toplayan bir köylüyü tehdit ederek sigara ve erzak istediği jandarma ve polis timlerinin bölgeye ulaşmasından kısa süre önce de kaçtığı ortaya çıktı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken Çorum'da ise da yeni bir gelişme yaşandı.

Mecitözü ilçesinde tarlada çalışan köylülerin yanına giderek pişman olduğunu söyleyen bir terörist, silahı ile jandarmaya teslim edildi.

Batman nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edilen Celal B., sorgusunda saldırıyı yapan grupla birlikte hareket ettiğini ve saldırıdan 5 gün önce gruptan ayrıldığını anlattı.

Teröristin, örgütün Karadeniz yapılanmasında yeraldığını ve burada bazı eylemlere katıldığını da itiraf ettiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...