Konya ve Urfa'da terör operasyonları

Konya'da terör örgütü IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda 1'i kadın 14 şüpheli gözaltına alındı. Şanlıurfa’da da terör operasyonlarında IŞİD ve PKK/YDG-H üyesi oldukları belirlenen 24 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.10.2015 - 14:16

Konya ve Urfa'da terör operasyonları
Arşiv

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD ile bağlantılı olduğu iddia edilen bir grubu takibe aldı.

Uzun süren takibin ardından çalışmalarını tamamlayan ekipler, düzenledikleri operasyonlarla, terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla 1'i kadın 14 kişiyi kent merkezindeki adreslerinde yakaladı.

Yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. 

ŞANLIURFA'DA 24 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve jandarma tarafından Siverek ve Bozova ilçelerinde ortaklaşa düzenlenen operasyonlarda IŞİD ve PKK/YDG-H üyesi oldukları belirlenen 24 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda mühimmat, örgütsel doküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan 10 tanesinin PKK/YDG-H üyesi, 14 tanesinin de IŞİD üyesi olduğu belirtildi. Şahısların, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...