Konya’da kimsesizlarin ‘annesi’

Konya’da 32 yıllık evliliklerinde çocukları olmayan çift yüzlerce yetime yardım eli uzatarak evlat hasretlerini dindiriyor.

Anadolu Ajansı 31.10.2009 - 10:38

Konya’da yaşayan Akife Takan 32 yıl önce hayatını Ömer Takan ile birleştirdi. Çiftin tek isteği bir evlat sahibi olmaktı ama olmadı.

Yaklaşık 20 yıl önce küçük yaşta ailesini kaybeden bir erkek çocuğun evlenmesine yardım ettikten sonra yaşamları değişti. Bu olayın ardından Akife Takan ailesi sürekli anne ya da babasını kaybetmiş çocuklara sahip çıkmaya başladı.

Onların eğitim, ev kirası, giyecek ve gıda ihtiyaçlarını karşılayan Takan, “Maddi gücümüz buna yetiyor” diyor.

Ancak ihtiyaç sahiplerinin artması üzerine başka hayırseverlerin de desteğini almaya başlanmış.

Akife Takan bunu, “Yardımseverlerle birlikte bugüne kadar yüzlerce yetime yardım eli uzattık. Manevi çocuklarımla güldüm, onlarla ağladım. Bugüne kadar yardım ettiğim birçok çocuk, büyüdü yuva kurdu, meslek sahibi oldu.

Onların mutluluklarına şahit oldum, başka ne isteyebilirim. Hiç çocuğum olmamasına rağmen, birçok kişinin manevi annesi oldum. Çocuklarımın bana bir ‘anne' demesi en büyük mutluluğum oluyor. Hatta bir sürü torunum var. İnsanların desteğiyle büyük bir yardım seli oluşturdum” diyerek anlatıyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin kendilerine çok yardım ettiğini söyleyen Akife Takan, “Ömrüm boyunca yetimlere yardım etmeyi sürdüreceğim, herkesin bir yetime sahip çıkması gerek” diyerek yardıma devam edeceğini vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...