Konya'da lisede 3 öğrenciye taciz iddiası

Konya'da bir okulda hizmetli olan engelli bir kişinin 3 lise öğrencisine tacizde bulunduğu iddiası üzerine şüpheli gözaltına alındı. Öğrenciler ve veliler, okul bahçesinde taciz olayına tepki gösterdi.

DHA 25.10.2019 - 14:41

Konya'da lisede 3 öğrenciye taciz iddiası

Konya'nın Meram ilçesinde lisede 3 kız öğrenciye tacizde bulunduğu ileri sürülen işitme ve konuşma engelli hizmetli gözaltına alındı. 

Hacı Şaban Mahallesi'nde bulunan bir lisede meydana gelen olayda iddiaya göre, dün okulda hademe olarak görev yapan Mehmet E. tarafından fiziki ve sözlü tacize uğradıklarını söyleyen 3 kız öğrenci, durumu önce okul yönetimine, ardından da ailelerine anlattı.

VELİLERDEN TEPKİ

Ailelerin şikayeti üzerine polis, Mehmet E.'yi gözaltına aldı. Şüphelinin sorgusu sürerken, bugün okul bahçesinde toplanan veliler ve öğrenciler, taciz olayına tepki gösterdi. Öğrenciler başka öğrencilerin de tacize uğradığını, korktukları için söyleyemediklerini iddia etti. Bir veli ise Mehmet E.'nin kız öğrencilere fiziki tacizde bulunduğunu, cep telefonunundun uygunsuz videolar izlettirdiğini ileri sürdü.

Polis, okul içerisinde ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Sayfa Yükleniyor...