Konya'da rahvan atları yarıştı

17. Geleneksel Rahvan At Yarışları, Konya Hipodrom Sahası'nda yapıldı. Çeşitli kategorilerdeki yarışların baş sınıfı olarak kabul edilen 2000 metre mesafeli koşuyu 'Bulut' kazandı.

Anadolu Ajansı 27.09.2009 - 19:26

Konya'da rahvan atları yarıştı

Konya'da 17. Geleneksel Rahvan At Yarışları'nda valilik kupasını, Mevlüt Karakaya'ya ait 'Bulut' isimli at kazandı.

Konya Tarım İl Müdürlüğü ile Konya Rahvan Atları Binicilik ve Yarışçılık İhtisas Kulüp Derneği tarafından organize edilen 17. Geleneksel Rahvan Atları Koşusu, Konya Hipodrom Sahası'nda gerçekleştirildi.

Yarışlara Konya, Antalya, Aydın, Manisa, İzmir, Balıkesir, Bursa, Ankara, Kocaeli, Samsun, Afyonkarahisar, Kütahya ve Denizli'den çok sayıda rahvan atı ve binicisi katıldı.

Yarışlar 3'lü taylar, 4'lü ayak taylar, küçük orta, büyük orta, başaltı mesafe, ithal rahvanlar B grubu, ithal rahvanlar A grubu ve baş mesafe olmak üzere 8 ayrı kategoride yapıldı.

1200 metre 3 taylar kategorisinde, Doğan Ateş'in 'Sıla' isimli atı birinci oldu.

1300 metre 4'lü ayak taylar kategorisinde, birinciliği Mustafa Küçükmeral'in 'Gold' isimli atı elde etti.

Günün son koşusunda ise 2000 metre baş mesafede, 6 at Konya Valiliği Kupası için yarıştı. Yarışı Mevlüt Karakaya'ya ait 'Bulut' isimli at kazandı.

Karakaya'ya kupasını Konya Rahvan Atları İhtisas Kulübü Başkanı Mustafa Küçükmeral verdi.

Yarışlarda, toplam 21 bin 800 lira ödül dağıtıldı.

(Rahvan: Koşarken bir yandaki iki bacağını aynı anda atan binek hayvanlarının biniciyi sarsmayan en yavaş koşma biçimi.)

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...