Konya’daki silahlı saldırıda ölü sayısı 5'e yükseldi

Konya’nın Ereğli ilçesinde düzenlenen ve 4 kişinin hayatını kaybettiği pompalı tüfekli saldırıda ağır yaralanan Müslüm Gök kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Mahkeme tarafından tutuklanan zanlı Cem K., Ereğli T Tipi Cezaevine konuldu.

İHA 08.01.2018 - 00:11

Konya’daki silahlı saldırıda ölü sayısı 5'e yükseldi

Konya'da cumartesi günü yaşanan olayda Cem K., binalarının yıkılıp yeniden yapılması için müteahhit A.S. ile anlaşan komşularının da bulunduğu büroya gelerek pompalı tüfekle rastgele ateş açtı. Açılan ateş sonucu iş yerinde bulunan İbrahim Gök (38), İsmail Kurtsal (53) ve Şaban Kurtsal (61) olay yerinde hayatını kaybetti, Müslüm Gök (48) ise ağır yaralandı. Zanlının olaydan önce de ilçeye bağlı Akhüyük Mahallesinde Savaş Kaynak’ı öldürüp kanala attığı ortaya çıktı.

Saldırıda ağır yaralanan Müslüm Gök, ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ambulansla Konya'ya sevk edildi. Hastanede tedavisi devam eden Müslüm Gök kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Oturduğu apartman dairesini müteahhide vermek istemeyen ve bu yüzden baskı gördüğünü iddia ettiği komşularını vuran Cem K., adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan zanlının baskılara dayanamadığını ve bu yüzden cinayetleri işlediğini söylediği öğrenildi. Mahkeme tarafından tutuklanan zanlı, Ereğli T Tipi Cezaevine konuldu.

Sayfa Yükleniyor...