Köpek Oteli - Hotel For Dogs

Andi ve küçük kardeşi Bruce, evde hayvan beslenmesine kesinlikle izin verilmeyen bir kasabada yaşamaktadır. Buna rağmen gizli besledikleri Friday adlı köpeklerini artık daha fazla saklayamayacakları bir noktaya gelmişlerdir. Bir gün tesadüfen karşılarına çıkan terk edilmiş bir oteli görünce Andi’nin aklına bir fikir gelir. İçinde zaten birkaç köpeğin yaşadığı oteli köpekler için harika bir yuvaya dönüştüreceklerdir.

13.03.2009 - 13:03

Köpek Oteli - Hotel For Dogs

Lois Duncan’ın çok sevilen çocuk kitabından uyarlanan çağdaş bir kent masalı olan “Hotel for Dogs – Köpek Oteli”nin çıkış noktası böyledir. Tutkulu bir köpeksever ve aktivist olan film yapımcısı Lauren Shuler Donner, uyarlanan kitaptaki, ailenin önemine vurgu yapan güçlü mesajın farkındaydı. Her ne kadar sıradışı bir mesaja sahip olsa da, böyle bir kitabın büyük ekrana uygulanması gerektiğine inanıyordu. 

Filmin yönetmenliğini Thor Freudenthal üstlendi. Senaryosunu, Lois Duncan’ın aynı adlı çocuk kitabından Jeff Lowell, Bob Schooley ve Mark McCorkle’ın yazdığı filmin yapımcılığını Lauren Shuler Donner, Jonathan Gordon, Ewan Leslie ve Jason Clark gerçekleştirdi. Başrollerinde Emma Roberts, Jake T. Austin, Kyla Pratt, Lisa Kudrow, Kevin Dillon ve Don Cheadle kamera karşısına geçti.

İzleyenlerin herhangi bir evsiz köpeği evlat edinmesi umulan komedi filminde olaylar şöyle gelişiyor:
Andi (Emma Roberts) ile küçük kardeşi Bruce (Jake T. Austin) evde hayvan beslenmesine kesinlikle izin verilmeyen bir kasabada yaşamaktadır. Buna rağmen gizli gizli besledikleri Friday adlı köpeklerini artık daha fazla saklayamayacakları bir noktaya gelmişlerdir. Bir gün tesadüfen karşılarına çıkan terk edilmiş bir otel binasını görünce Andi’nin aklına bir fikir gelir. İçinde zaten birkaç köpeğin yaşadığı bu ıssız oteli köpekler için harika bir yuvaya dönüştüreceklerdir.

Kararın verilmesinden sonra küçük Bruce’un mekanik dehası devreye girer. Gündelik eşyaları mekanik mucizelere dönüştürme görevini o alır. Ardından komşu çocukların da yardımıyla ıssız oteli büyüleyici bir köpek cennetine dönüştürmek için kolları sıvarlar. Burası sadece Friday için değil, bulabilecekleri her köpek için sıcacık bir yuva olacaktır.

Ancak otelden gelen sürekli köpek havlamalarının kuşku uyandırması ve köpek yakalayıcılarının dikkatini çekmesi üzerine, Andi ile Bruce, köpekleri oraya kimin yerleştirdiğinin anlaşılmasını önlemek için ellerindeki her imkana başvuracaklardır.

Yönetmen: Thor Freudenthal
Oyuncular: Emma Roberts, Don Cheadle, Lisa Kudrow, Jake T.Austin, Andre Ware
Senaryo: Lois Duncan
Tür: Komedi, Macera
Dil: Türkçe
Süre: 100 dk.
Web Sitesi: http://www.hotelfordogsmovie.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...