Bir dersehanede öğretmenlik yapan 46 yaşındaki Mahmut Aktepe, gece saat 01.00 sıralarında, kullandığı otomobille, Boğaziçi Köprüsü girişi Ortaköy mevkiinde, önünde bir anda savrulan İbrahim Polat yönetimindeki otomobile çarptı.

Yaklaşık 30 metre sürüklenen Mahmut Aktepe’nin otomobili sağ şeritte bariyere çarparak durdu. Kazada, Aktepe'nin çarptığı otomobilde bulunan İbrahim Polat, akrabaları Fatma Hilal Polat ile Hatice Polat yaralandı.

Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

İddialara göre kazayı soruşturan polis, bu sırada köprü korkuluklarından bir kişinin aşağı atladığı bilgisine ulaştı. Görgü tanıkları, kazadan hemen sonra korkuluklardan atlayan kişinin, kaza yapan otomobilin sürücüsü olduğunu söyledi.

Köprü korkuluklarından aşağı bakan polisler, toprak zeminde bir kişinin hareketsiz yattığını gördü. Aşağı inen polisler, Hazanfer Sokak üzerine ambulans istedi. Gelen sağlık ekipleri şahsın öldüğünü belirledi.

Polis, ölen kişinin Mahmut Aktepe olduğunu belirlerken, ceset incelemelerin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis, kazanın oluşunu ve Mahmut Aktepe’nin hangi şartlarda köprü korkuluklarından atladığını tespit etmek için kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Öte yandan, olayın tanığı olan diğer otomobildeki İbrahim Polat ve yanındakilerin tedavilerinin ardından ifadelerine başvurulmak üzere Arnavutköy Polis Merkezi’ne götürüleceği belirtildi.