Köprüde film gibi altın soygunu

İstanbul Hollywood filmlerine taş çıkartan bir soyguna sahne oldu. Darphane'ye sevk edilmek üzere zırhlı araca yüklenen 20 kilo altın çalındı, araçta daha fazla altın da vardı. Öyle silahlı bir soygun değildi, insana karşı değil lastiğe karşı bıçak kullanıldı.

Film gibi soygun, Kapalıçarşı'nın eski kuyumcularından Arif Üstündağ'ın Beşiktaş'ta bulunan Darphane'ye altın sevk etmek istemesiyle başladı.

39 kilo altın, yıllardır sevkiyatlarda Üstündağ'ın yanında çalışan iki personel tarafından komşu döviz bürosuna ait zırhlı araca yüklenip yola koyuldu.

Kapalıçarşı'nın bedestenindeki dükkan önünden yola çıkan araç, Galata Köprüsü üzerine geldiğinde yanına iki sivil otomobil yanaştı. Sivil otomobildekiler, araç sürücüsünü lastiğin patlak olduğu konusunda uyardı.

Lastiği patlak halde Galata Köprüsü'nü kateden aracın içindeki iki kişi, Karaköy çıkışında içi altın dolu aracı sağa çektiler ve patlak lastikleri onardılar.

Daha sonra yollarına devam ettiler ancak kısa bir süre içinde araçtaki 39 kilogram altından 20 kilosunun yerinde olmadığını fark ettiler.

Kuyumcu sahibi Üstündağ, altınların sigortasının olmadığını belirtti ve çok güvendiğini söylediği iki personelinden şikayetçi olmadı.

Zırhlı aracın lastiğinin önceden bıçakla kesildiğini tespit eden polis, şimdi kamera kayıtlarıyla soygunu çözmeye çalışıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...