Kör kuyuda ölüyorlardı

Aydın'ın Germencik ilçesindeki kurumuş kör kuyuda iki arkadaşıyla define aradığı ileri sürülen N.A., 10 metre derinliğindeki kuyunun çökmesi sonucu üzerine yığılan taş ve toprak yığınının altında mahsur kaldı. İki saat süren kurtarma operasyonu sonrası kuyudan baygın halde çıkartılan N.A., hastaneye kaldırıldı. N.A.'nın iki arkadaşı ise gözaltına alındı.

DHA 26.03.2015 - 21:31

Kör kuyuda ölüyorlardı

Arkadaşları C.A. ve S.A. ile birlikte Kuşadası'nın Davutlar mahallesinden Germencik'in Çakal Deresi Mevkii'ne define aramaya geldiği ileri sürülen N.A., bir süre arazide kazma ve kürekle kazı yaptı.

Ardından kurumuş kuyuya inen ve burada da kazı yapan N.A., meydana gelen göçük sonucu toprak ve taş yığınının altında kaldı.

Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma, itfaiye ve AFAD ekipleri çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından N.A., kuyudan baygın halde çıkartıldı. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan N.A., ambulansla Aydın Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Tedaviye alınan N.A.'nın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. C.A. ve S.A., gözaltına alınarak Germencik İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. C.A. ve S.A.'nın jandarmadaki sorgularında başta inkar ettikleri ardından bölgede hazine aradıklarını söyledikleri öğrenildi.

C.A. ve S.A.'nın gerekli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...