İzmir'deki ''gizli belge ve belge bulundurma'' soruşturması kapsamında tutuklanan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele, avukatının itirazı sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri'' iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturmada, savcılıkça ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Koramiral Veysel Kösele'nin avukatı karara itiraz etti.

İtirazı değerlendiren mahkeme, Veysel Kösele'nin tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Bunun üzerine Kösele'nin, cuma akşamı tutulduğu cezaevinden serbest bırakıldığı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar çoğunluğu emekli ve muvazzaf asker 93 kişi tutuklanmıştı. Tutuklular arasında 1 travesti ve 19 kadın ile Marmaris'te marina işletmeciliği yapan bir iş adamı da bulunuyor.