Ankara'da, kontrolden çıkan otomobil bir okulun korkuluklarını parçaladıktan sonra, metrelerce yükseklikteki duvar üzerinde asılı kaldı. 

Kaza, saat 04.00 sularında Mamak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Okullar Caddesi'nden aşağı inen otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu ontrolden çıktı.

Suzan Mehmet Gönç Lisesi'nin avlusuna ait bariyerleri parçalayan otomobil, şans eseri metrelerce yükseklikteki duvarda asılı kaldı.

"NEREDE OLDUĞUNUN FARKINDA MISIN"

Kazayı gören vatandaşlar, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, vatandaşlarla beraber askıda kalan otomobilden inmek istemeyen sürücüyü ikna etmeye çalıştı.

Sağlık ekiplerinin ikna çabaları işe yaramayınca, polis ekipleri devreye girdi. Sürücü, polis tarafından "Nerede olduğunun farkında mısın", "Sakın sağ tarafa yaslanma" gibi ikazlarla uyarıldı. Bir süre sonra şahsı otomobilden inmek için ikna olan sürücü, polis ekipleri tarafından araçtan dikkatlice indirildi.

Şahsın otomobilden inerken, içinde bilinmeyen bir madde bulunan küçük bir poşeti yere attı. Polis ekipleri, poşete, içindeki maddeyi incelemek üzere el koydu. Kaza sonucu hafif şekilde yaralanan sürücü ambulansla hastaneye götürüldü.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.