Köşk'te 'faydalı' görüşme

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki görüşme 1 saat 35 dakika sürdü. Karşılama esnasında ilginç bir diyalog yaşandı.

03.03.2010 - 13:20

Köşk'te 'faydalı' görüşme

Liderleri Çankaya Köşkü’ne davet eden Cumhurbaşkanı Gül’ün ilk konuğu CHP lideri Deniz Baykal oldu.

Baykal'ın 'faydalı' yorumunu yaptığı görüşmeye ilişkin, Cumhurbaşkanlığı tarafından basına dağıtılan görüntüde, Cumhurbaşkanı Gül, Baykal'ı makam odasının kapısında karşılıyor. Görüntülerde, Baykal'ın ''Son gelişimde oda bu şekli almış mıydı?'' sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Gül'ün ''Böyleydi. Vakit geçti epeyce'' dediği duyuluyor.

BAYKAL: FAYDALI
Görüşme sonrası CHP liderinin ilk değerlendirmesi 'faydalı bir görüşme' oldu.

Alınan bilgiye göre, Baykal, parti yöneticilerine yaptığı değerlendirmede, görüşmeyi 'faydalı' olarak nitelendirerek, gündemdeki konuların ele alındığını belirtti.

ANAYASA VE YARGI REFORMU
CHP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada da, ''Genel Başkan Deniz Baykal, anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir'' denildi.

CHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıkalmada, ''Genel Başkan Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine Çankaya Köşkü'ne giderek, Sayın Abdullah Gül ile görüşmüştür. Görüşmede, Sayın Cumhurbaşkanı son hafta içinde yargı kurumları başkanları ve diğer yetkililerle yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermiştir.

Genel Başkan Baykal da anayasa değişikliği ve yargı reformuna yönelik düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini ayrıntılı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e ifade etmiştir. Ayrıca son dönemde ülkede yaşanan yargılama süreçleriyle ilgili olarak kaygılarını, değerlendirmelerini ve düşüncelerini Sayın Cumhurbaşkanı Gül'e iletmiştir'' dendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...