MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, MGK toplantısına ilişkin sert eleştirilerine, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezin'den de yanıt geldi.

İlişkili Haberler


Yazılı açıklamada, MGK toplantılarındaki görüşmelerin 'gizli' olduğu belirtilerek şöyle denildi:

''Buna rağmen, dünkü MGK Toplantısında yapılan bir sunumun içeriği ve bu konuyla ilgili çalışmaların sınır ve doğrultusu konusunda sayın üyelerin ifade ettiği görüş ve tavsiyeler hakkında bilgi sahibi olunmadan bugün MGK'yı ve sayın üyelerini hedef alarak yapılmış olan açıklama yakışıksız bulunmuştur.''

MHP'DEN YANIT
NTV yayının akatılan MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Köşk'ten yapılan açıklamaya yanıt verdi.

MGK toplantısında açıklanan kararı yazılı açıklamaya eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerini 'yakışıksız' olarak niteleyen Köşk açıklaması hakkında Paçacı, "Cumhurbaşkanlığı makamı her şeyden önce siyaset üstü bir makamdır ve her siyasi partiye eşit mesafede olmalıdır.

Biz MHP olarak yıkım süreci içerisnde kim olursa olsun, makamı ne olursa olsun eleştirmeye devam edeceğiz. Kararları olumlu bulma zorunluluğumuz yoktur. Bu nasıl bir demokrasi anlayışıdır.

'Yakışıksız' değerlendirmesi doğru değildir. Asıl yakışıksız olan, bir siyasi partinin değerlendirmesinin yakışıksız bulunmasıdır" ifadelerini kullandı.