Kot fabrikasında patlama: 4 ölü, 9 yaralı

Kahramanmaraş'ta bir kot boyama fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 4 yaşamını yitirdi. Olayda 9 kişi de yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.04.2012 - 13:00

Kot fabrikasında patlama: 4 ölü, 9 yaralı

Kahramanmaraş-Kayseri karayolunda bulunan kot boyama fabrikasında patlama meydana geldi.

Patlamada Erkan Gölge, İlhami Çetin, Çelebi Başkurt ve Mehmet Nuri Özgener hayatını kaybetti.

Olayda yaralanan Şahin Uzun, Yusuf Kavak, Mehmet Dinler, Kerem Yıldız, Mustafa Küçükkaya, Aydın Ünal, Yakup Kel, Osman Kurt ve Bilal Ardıç, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Kahramanmaraş Vali Vekili Servet Güngör, “Soruşturmanın tamamlanmasıyla patlamanın nedeniyle ilgili bilgiler ortaya çıkacaktır. Biz şu anda bir patlama olduğunu biliyoruz '' diye konuştu.

Patlama nedeniyle enkaz altında kimsenin kalmadığını ifade eden Güngör, ''Patlama sonucu enkaz altında kalan kimse yok. Şu anda kayıp ihbarı falan da yok'' dedi.

Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürü Cahit Küçükönder ise olayda fabrikanın 3'te ikisinin çöktüğünü ifade etti.

Olayda hayatını kaybedenlerin 3'ünün enkazdaki beton blokların altında, bir kişinin ise basınç nedeniyle patlamanın olduğu yerden 20 metre ileride bulunduğunu belirten Küçükönder, patlayan buhar kazanının büyük olduğunu kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...