Kota tüketmeden internette video izlemek için

Avrupa’da bir ilke imza atan ”Turkcell Video İzle” servisi ile Turkcell’liler popüler video paylaşım sitelerindeki videoları cep telefonlarına indirmek zorunda kalmadan anında izleyecek.

27.08.2009 - 14:04

Kota tüketmeden internette video izlemek için

Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, bu servisle Turkcell'in, Avrupa'nın ilk internet video yayınını gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamaya göre, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerin yararlanabileceği servise, 3G dönemi için yenilenen turkcell-im üzerinden erişiliyor.

Turkcell Video İzle servisinde ilk etapta www.izlesene.com, www.dailymotion.com ve www.timsah.com sitelerindeki videolara ulaşılıyor. Turkcell Video İzle servisiyle ulaşılabilecek site sayısının yükseltilmesi hedefleniyor.

Servisi kullanırken, videoların cep telefonuna indirilmesi gerekmiyor, böylelikle ekstra bir ücret ödenmiyor ve video izlemek müşterinin mobil internet tarifesinden ücretlendiriliyor. Mobil internet paketi olan kullanıcılar ise paketleri kapsamında kullanım yaparak video izleyebiliyor.

Turkcell Bireysel Katma Değerli Servislerden Sorumlu Bölüm Başkanı Burak Ertaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Turkcell 3G ile çok daha zengin bir yaşamın kapısını açıyoruz. Artık 3G ile internet hem cebimizde hem de Turkcell 3G hızında. Dolayısıyla artık cep telefonumuzda kullandığımız uygulamaların çok daha hızlısını, çok daha renklisini kullanabiliyoruz. Stratejik yeni 3G veri servislerimizle de mobil internet pazarındaki liderliğimizi sürdürmek için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Novarra Avrupa Müdürü Ian McWilliams ise “İnternette mobilite büyümeye devam ediyor. Müşteriler hızlı ve kolayca zengin içeriğe ulaşmak istiyor. Liderlik ve yenilikçilik denince akla gelen ilk şirketlerden biri olan Turkcell ile çalışmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

Turkcell Video İzle servisini Nokia N70, N73, N95, N95 (8GB), E65, 3120c, 6233, 6500s ve Samsung L700 marka telefonlar destekliyor. Servisi destekleyen telefonların sayısının kademeli olarak artırılması planlanıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...