Köydeki yangında 24 ev kül oldu

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Kızılkese köyünde çıkan yangında 24 ev yandı. Yangında çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvan da telef oldu.

Anadolu Ajansı 28.12.2011 - 09:19

Köydeki yangında 24 ev kül oldu

Vezirköprü ilçesine bağlı Kızılkese köyünde saat 19.00'da Ahmet Reçber'e ait tek katlı ahşap evde çıkan yangın, kısa sürede evin tamamını sardı.

Yangına müdahale etmek isteyen ev halkının çabalarının yetersiz kalması üzerine yangın, etraftaki evlere ve ahırlara sıçradı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine, Vezirköprü ve Havza ile Sinop'un Durağan ve Boyabat ilçelerinin itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye Orman İşletme Müdürlüğüne ait bir arazöz ve bir iş makinesi takviye olarak gönderildi. Ekiplerin 5 saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı.

24 EV KÜL OLDU
Yangında, bazıları kullanılmayan 24 ev ile evlerin yanlarındaki ahırlar tamamen yandı. Ahırlarda bulunan çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvanın da telef olduğu belirlendi.

GECEYİ CAMİDE GEÇİRDİLER
Evi yanan vatandaşlardan bir kısmı köy camisine sığındı. Bazıları ise köydeki diğer evlerde misafir edildi.

Yangın bölgesinde 112 Acil Servis ekipleri hazır tutulurken, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de bölgeye çadır ve battaniye sevkiyatı gerçekleştirdi. Yangın dolayısıyla köye elektrik de verilemedi.

VALİ AKSOY: GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ
Ekiplerin çalışmalarını yerinde takip eden Vali Hüseyin Aksoy, bir araya geldiği köylüleri sakinleştirmeye çalıştı.

Aksoy, ''Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek hasar tespiti sonrasında vatandaşlara gerekli destek sağlanacak. Vatandaşın zararının karşılanması noktasında elimizden geleni yapacağız'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...