Kazıklı köyü merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Kayabaşı Mahallesi sakinlerinin yıllardır evlerinde elektrik olmaması nedeniyle çektikleri sıkıntıların şubat ayında gazetelerde haber olarak yer almasının ardından, yetkililer tarafından mahallede başlatılan çalışmalar köylülerin de işçilik desteği vermesiyle sonuçlandı.

Mahalleye elektriğin gelmesi, Selendi Kaymakamı Selim Palamut, Manisa İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Ünver ve Orhan Tutar, TEDAŞ Selendi İşletme Şefi İlker Yiğit ve TEDAŞ personelinin katılımıyla davullu zurnalı eğlenceyle kutlandı.

Selendi Kaymakamı Selim Palamut, köye elektrik verilmesi nedeniyle düzenlenen şenlikte yaptığı konuşmada, ''Sizler el birliği olduğunuz takdirde yapılmayacak hiçbir iş olmaz. Her şeyi devletten bekleyemeyiz, devlet vatandaş iş birliği içerisinde her türlü yatırımı yapabilir kısa sürede de bunu hayata geçirebiliriz tıpkı sizin yaptığınız gibi'' dedi.

AK Parti'den Manisa İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Ünver ve Orhan Tutar da en kısa zamanda mahalleye içme suyu da getirileceği sözünü verdi.

Köyün muhtarı İsmail Aygün, mahallelerine elektrik getirilmesi işinin sonunda gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

'DİĞER GÖZÜMÜ KAYBETMEDEN ELEKTRİK GELDİ'
Kazıklı köylülerinden 7 çocuğu 9 torunu olan 72 yaşındaki Emine Kızılaslan, bu yaşında da olsa elektriğe kavuşmuş olmaktan dolayı ayrı bir mutluluk yaşadığını belirtti.

Bu yaşına kadar evinde hiç elektrik olmadığını, bu nedenle karanlıkta defalarca düştüğünü anlatan yaşlı kadın, ''Bir gözümü de bu nedenle kaybettim. İnşallah diğer gözümü kaybetmeden mahallemize elektrik gelir diye bekledim. Şükürler olsun ki ölmeden bu yaşımda evime elektrik geldi. Artık ışığı gördüm, gözüm açık gitmez'' diye mutluluğunu ifade etti.